PAIRINGS   STANDINGS   TEAM STANDINGS   WINNERS   Rating Reports:
Prize Winners   K-6 Championship   K-6 Under 1400   K-6 Under 1000   K-6 Unrated   K-5 Championship   K-5 Under 1200   K-5 Under 900   K-3 Championship   K-3 Under 1000   K-3 Under 700   K-3 Unrated   K-1 Championship   K-1 Under 500 and Unrated   Blitz K-6   Blitz K-3   Bughouse   Friends and Family - Rated   Friends and Family - Non-rated   Friends and Family - Combined  
           2019 National Elementary Championship 
           9-May-19                            
           Nashville, TN                       
    
           K-3 Blitz                           
    
           Combined Results                    
    
           Individual Awards                   
    
    Place  Name/Team                           Rate  Score MMed  Med   Solk SBx2  Cum 
    
         1 RAO, Anjaneya (1,IADBER)             1831    11  41.5    32 46.5 167.5 38.5 
         2 TANG, Austin (3,ORVHCC)              1714    11    38  29.5   44 161.5 38 
         3 WILLIAMS, Christophe (21,NYCGPS)     1396   9.5  41.5  30.5 47.5   139 36.5 
         4 RALLABANDI, Krishna  (11,NCM008)     1527   9.5  40.5  29.5   46 130.5 38.5 
         5 BOYDELL, Oliver (5,NYS016)           1650   9.5  39.5    30 43.5 127.5 35.5 
         6 BEAR, Nicholas D (10,NYTRIN)         1531     9  41.5    32 46.5   133 34 
         7 GERSON, Elijah Benja (22,NYN104)     1392     9  41.5  30.5 47.5   132 32.5 
         8 PANDA, Aaradhya (14,MOS016)          1484     9  37.5    28   43 121.5 35 
         9 DUBROVSKY, Seann (28,NYS016)         1250     9  36.5  27.5 36.5   104 30 
        10 MOSALIGANTI, Shouri  (24,MALJEE)     1308     9    35    27   35    93 30 
    
    For Unrated 
         1 FUNG, Jeremiah (123,DEWTAT)         nnnn      7  33.5  25.5 33.5    61 23 
         2 SUN, Caiden (132,DEW008)            nnnn    6.5  33.5  25.5 33.5  52.5 21.5 
         3 CHEN, Lafayette Pat (120,OKMFES)    nnnn      6  34.5  26.5 39.5    77 25 
    
    For Ratings 1100 to 1199 
         1 DAVIS, Ethan (39,NYN104)             1172     9  33.5  25.5 38.5   108 31 
         2 HAMILTON, Jack (41,OHD013)           1160   8.5  36.5  27.5 40.5   107 29.5 
         3 YOOK, Isaac (35,NYN077)              1199     8    39    30   43   105 32 
    
    For Ratings 1000 to 1099 
         1 SUN, Max (49,GAA008)                 1047   7.5    32  23.5   34  63.5 25.5 
         2 SHANMUGAM, Meera (51,WAW008)         1024     7  39.5  28.5 40.5    69 27 
         3 MESSER, Daniel Gene (50,NYN104)      1034     7    36    27   36    69 24 
    
    For Ratings 900 to 999 
         1 SUESS, Wade (56,WAEVER)               907   7.5    37    28   41  85.5 28.5 
         2 SCOTT, Matthew (57,TNMRED)            901     7    38    29 41.5  91.5 29 
         3 FIGELMAN, David (55,MAB011)           933     7  31.5    23 35.5    72 24 
    
    For Ratings 800 to 899 
         1 PETAPALLE, Abhinav (66,TNFCES)        814     7    31    23   35    76 23 
         2 LIU, David (60,ILNORT)                893   6.5  32.5  25.5 37.5  77.5 24.5 
         3 DONG, Jerry (62,NYP166)               870   6.5    31    23 33.5    55 22 
    
    For Ratings 700 to 799 
         1 NACHNANI, Krish (71,TNUSN)            783     6    37    26   41    60 21 
         2 VERBERKMOES, Michael (74,NYP166)      752     6    33    24   38    64 21 
         3 LEYS, Callum Madison (68,SCGHSL)      799     6  27.5  21.5 30.5    58 18 
    
    For Ratings 600 to 699 
         1 LARKINS, Diesel (81,TNAALE)           687     6    33    24   35    40 18 
         2 SAHOTA, Rajveer Sing (79,NJP008)      692     6  30.5  21.5 34.5    50 17 
         3 PUROHIT, Vihaan (82,NCCPRO)           685     6    28    19 31.5  46.5 17.5 
    
    For Ratings Under 600 
         1 SINGH, Jiyan (98,WIUNIV)              413   6.5    31    23 34.5  63.5 19.5 
         2 ROACH, Stone (89,WAEVER)              513     6    32    23 35.5    54 18 
         3 AUYANG, Alexander Gt (88,NMGEOR)      530     6  29.5    20   33    49 17 
    
    
           Team Awards                         
    
Plc Code   Name (Players:Top 4 used)           Score Med   Solk  SBx2  Cum  
    
  1 NYS016 Speyer Legacy School, The, New  (5)    32   116 169.5 408.5  122 
  2 NYN104 Rodeph Sholom School, New York, (4)    28   105   155   325 99.5 
  3 NYP166 PS 166M, New York,NY (10)              24    90 137.5   224   84 
  4 NYCGPS Columbia Grammar, New York,NY (3)    23.5    74   107 293.5   83 
  5 DEWTAT The Tatnall School, Wilmington, (4)    22    93 128.5   189   74 
  6 TNUSN  USN, Nashville,TN (5)                21.5  97.5 146.5 193.5 82.5 
  7 VAF008 Silverbrook Elementary School,  (3)    20  74.5   114   227   76 
  8 NJP008 Princeton Charter School, Princ (5)    19  84.5 129.5   148   57 
  9 DENIND The Independence School, Newark (4)  18.5  86.5 127.5 167.5 59.5 
 10 DEW008 Tower Hill School, Wilmington,D (4)    17  89.5 129.5 165.5 55.5 
    
data/wk3blitz.txt 19/05/10 09:43:39 CDT