PAIRINGS   STANDINGS   TEAM STANDINGS   WINNERS   Rating Reports:
Prize Winners   K-9 Championship   K-9 Under 1250   K-9 Unrated   K-8 Championship   K-8 Under 1000   K-8 Under 750   Blitz K-9   Bughouse   Friends and Family - Rated   Friends and Family - Unrated   Friends and Family - Combined  
           2018 National Jr High Championship                           
           6-8 Apr 18                                                   
           Atlanta, Geogia                                              
    
           K-8 U-1000                                                   
    
           Combined Results                                             
    
           Individual Awards                                            
    
    Place  Name/Team                                                    Rate  Score MMed  Med   Solk SBx2 Cum 
    
         1 RAMIREZ, Saul (62,Henderson Middle School, El Paso)            899     7  27.5  21.5   30   60 28 
         2 RAMIREZ, Juan (87,Henderson Middle School, El Paso)            867   6.5    27    21   29   52 26 
         3 JORDAN, Scotty (50,The Philadelphia School, Philade)           917     6    31  24.5 34.5 56.5 25.5 
         4 OERTELL, Nate (17,Midtown International School, At)            967     6  30.5  23.5 33.5   53 26 
         5 OWEN, Tommy (3,Orono Middle School, Orono,ME)                  997     6  28.5  23.5   31   54 24 
         6 SURESH, Akshat (95,Goldsboro Elementary Magnet, San)           857     6    28    22   30   48 23 
         7 PALOMINO, Carlos (181,Henderson Middle School, El Paso)        760     6  27.5  21.5   30   48 23 
         8 IRVING, Jonathan (7,Thomas A. Edison Charter School,)          986     6    26    20   27   42 22 
         9 MONTGOMERY, Rhett (89,Bayside Academy, Daphne,AL)              865     6    25    19   28   46 24 
        10 SRINIVAS, Ramapriya (60,River Trail Middle, Duluth,GA)         901   5.5    29  23.5   31 45.5 24.5 
        11 PUTTAGUNTA, Raamcharan (19,Elon Park Elementary School, Cha)   963   5.5  28.5    22 31.5 44.5 25.5 
        12 KLIMJACK, David (23,Bayside Academy, Daphne,AL)                955   5.5    28    21   31   44 25 
        13 PICCOLINO, Ava (103,Metcalf, Burnsville,MN)                    845   5.5  27.5  21.5 29.5   42 23 
        14 RAVINDER, Sonny (25,Mccallie, Chattenoga,TN)                   954   5.5  25.5  20.5 28.5 42.5 19.5 
        15 GUCHEMAND, Alan Gamid (39,The Mount Washington School, Bal)    932   5.5    25  20.5   27 41.5 21 
        16 SINGH, Saihaj (193,Overland Trail Middle School, Ov)           752   5.5    24    19 26.5 38.5 21 
        17 KELLEN, Mitchell (58,William Byrne Elementary, Burnsv)         909     5    29    23 32.5   42 23 
        18 NORWOOD, Kenneth (36,Thomas A. Edison Charter School,)         938     5    29    22   32   38 24 
        19 EHRENSTEIN, Thomas (79,B  L  Gray Junior High School, M)       875     5  28.5    23   31 42.5 21.5 
        20 JOHNSON, Kendrick (195,Metcalf, Burnsville,MN)                 750     5    28    23 30.5   41 21 
        20 ZOU, Zenjin (64,PS 503, Brooklyn,NY)                           898     5    28    22   29   36 23 
        20 MIRANDA, Noah (141,I.S. 318, Brooklyn,NY)                      801     5    27  21.5   30   41 20 
        20 FULTZ, Tamya (74,Earle Stem Elementary School, Ch)             881     5    27    21   30   39 21.5 
        20 YANG, Mike (198,Freedom 7 Elementary School, Coc)              737     5  26.5  21.5 29.5   39 20 
        20 REILLY, Ethan Saylor (210,Roland Park Elem./MS #233, Balti)    630     5  26.5  21.5 29.5   39 20 
        20 EMFINGER, Savannah (61,Franklin County Lower Elementa, )       899     5  26.5  20.5   28 35.5 22 
        20 BANKHEAD, Alexander Pr (46,Red Oak Elementary School, Oak P)   925     5    26    21 29.5   40 21 
        20 RUSSO, Ben (94,The Philadelphia School, Philade)               859     5    26    21   28   37 18.5 
        20 CHINTAREDDY, Nikhita (32,Louis Pizitz Middle School, Vest)     944     5    26  20.5   29 36.5 22.5 
        20 DUPREY, Emmet (24,I.S. 318, Brooklyn,NY)                       954     5  25.5  19.5 27.5   35 20 
        20 LONG, Haley A (71,Dacaula Elementary, Dacula,GA)               887     5  25.5  19.5 27.5   31 19 
        20 FRENCH, Chandler (92,Springer Middle School, Wilmingt)         860     5  25.5  19.5 27.5   31 19 
        20 CHINTAREDDY, Sreekris (114,Vestavia Hills Central, Vestavia)   830     5  24.5    20 27.5   38 19 
        20 RUDRARAJU, Aneesh Pra (102,Lakeside Middle School, Cumming,)   847     5    24  19.5 25.5 35.5 20 
        20 WILLIAMS, Darrien (63,John Ericsson Magnet MS 126, Bro)        899     5  23.5    19 25.5   35 20 
        20 KABIR, Naveed Tahmeed (80,Druid Hills High School, Decatur)    872     5    23    18   25   32 16 
        20 KHALAF, Amaan (29,Cliff Valley School, Atlanta,GA)             947     5    22    18 22.5   31 16 
        20 CHEN, David Hung-Che (161,Clarksville Middle School, Clark)    777     5    21    17   22   32 15 
        20 LANKA, Sai Siddharth (100,Bretton Woods Elementary, Hauppa)    851     5  20.5  16.5   22   28 18 
        20 SMITH, Stephfan (122,Thomas A. Edison Charter School,)         819     5  19.5    15 19.5   26 14 
        20 EMIR, Duru (125,Mountain View Elementary, Mariet)              813     5  18.5  14.5 19.5   24 16 
    
    
           Team Awards                                                  
    
Plc Code   Name (Players:Top 4 used)                                    Score Med   Solk  SBx2  Cum  
    
  1 TXHEND Henderson Middle School, El Pas (10)                            24    85   118 193.5   95 
             RAMIREZ, Saul (7.0,899)                                    
             RAMIREZ, Juan (6.5,867)                                    
             PALOMINO, Carlos (6.0,760)                                 
             ARAUJO, Carlos (4.5,884)                                   
  2 DEW001 Thomas A. Edison Charter School (5)                           20.5    76   104 135.5   77 
             IRVING, Jonathan (6.0,986)                                 
             NORWOOD, Kenneth (5.0,938)                                 
             SMITH, Stephfan (5.0,819)                                  
             IRVING, Nicholas (4.5,895)                                 
  3 PAP002 The Philadelphia School, Philad (5)                             19  79.5 110.5   139   78 
             JORDAN, Scotty (6.0,917)                                   
             RUSSO, Ben (5.0,859)                                       
             MCKNIGHT, Reed (4.5,774)                                   
             REGLI, Anthony (3.5,462)                                   
  4 MEORON Orono Middle School, Orono,ME (5)                             18.5  82.5 112.5 137.5   78 
             OWEN, Tommy (6.0,997)                                      
             SMITH, Evan (4.5,910)                                      
             COUSINEAU, Tristan (4.0,799)                               
             SMITH, Brandan (4.0,386)                                   
             FOSTER, Atticus (4.0,870)                                  
  5 MNMETC Metcalf, Burnsville,MN (5)                                    17.5  82.5   113 126.5 73.5 
             PICCOLINO, Ava (5.5,845)                                   
             JOHNSON, Kendrick (5.0,750)                                
             FRIEDMANN, Zachary (3.5,771)                               
             MOE, William Paul (3.5,794)                                
  6 MDRDEM Roland Park Elem./MS #233, Balt (8)                           16.5  83.5 115.5 115.5   73 
             REILLY, Ethan Saylor (5.0,630)                             
             GOLDBERG, Lucie Tabitha (4.0,946)                          
             D'ANDREA, Brendan Gaetano (4.0,665)                        
             ROSS, Sawyer Diego (3.5,892)                               
  7 MIUPSM University Prep Sci/Math Middl, (8)                           16.5    76   106   103 68.5 
             THOMAS, Canaan (4.5,932)                                   
             BURKS IV, Ivory (4.0,984)                                  
             INAEDE, Ausar (4.0,812)                                    
             HAMILTON II, Walter (4.0,999)                              
  8 ALBAYS Bayside Academy, Daphne,AL (4)                                16.5  69.5 101.5 113.5 66.5 
             MONTGOMERY, Rhett (6.0,865)                                
             KLIMJACK, David (5.5,955)                                  
             KLIMJACK, Michael (3.5,782)                                
             LAVELLE, Finlay (1.5,566)                                  
  9 NYP503 PS 503, Brooklyn,NY (6)                                         16    74   103  94.5   70 
             ZOU, Zenjin (5.0,898)                                      
             LIN, Vincent (4.5,800)                                     
             LUCERO, Genesis (3.5,854)                                  
             VELASQUEZ, Henny (3.0,837)                                 
             YE, Sophia (3.0,853)                                       
 10 FLPBGF Franklin Academy, Palm Beach Ga (5)                             15    70   100  91.5 58.5 
             MURRAY, Maxwell Everett (4.5,980)                          
             MURRAY, Nicholas Ross (4.0,582)                            
             QUICK, Gavin Mitchell (3.5,800)                            
             QUICK, Kaden David (3.0,751)                               
 11 TXM015 Sharyland North Junior High, Mi (8)                             15    64    89    74   51 
             RAMIREZ, Aaron Guadalupe (4.0,755)                         
             CHAPA, Joseph (4.0,870)                                    
             FUENTES, Bryan (4.0,806)                                   
             ESCAMILLA, Lucas (3.0,777)                                 
 12 TXMBLG B  L  Gray Junior High School,  (8)                           14.5    76 107.5   101   63 
             EHRENSTEIN, Thomas (5.0,875)                               
             RODRIGUEZ, Rafael (3.5,921)                                
             ARTEAGA, Rogelio (3.0,792)                                 
             LOPEZ, Erik (3.0,803)                                      
 13 NYB059 PS/MS 218, Bronx,NY (4)                                       14.5    75   105    90 61.5 
             CALZADA, Ella (4.5,803)                                    
             VERDEJO, Omar (4.5,916)                                    
             SAYAS, Ramses (3.0,811)                                    
             CRUZ, Rafael (2.5,893)                                     
 14 MSFCUE FRANKLIN COUNTY UPPER ELEM, BUD (4)                           14.5    75   103    88 56.5 
             KENT, Zachary (4.5,931)                                    
             COLEMAN, Ethan (4.0,967)                                   
             COTHREN, Savannah (3.0,788)                                
             MULLINS, Andrew (3.0,963)                                  
 15 NYJEMS John Ericsson Magnet MS 126, Br (6)                           14.5    64  91.5    79 53.5 
             WILLIAMS, Darrien (5.0,899)                                
             SAWON, Bartosz (3.5,871)                                   
             CASTILLO, Melody Hennah (3.0,817)                          
             CASTILLO, Leily Grace (3.0,807)                            
    
data/wk8u1000.txt 18/04/08 17:13:05 CDT