PAIRINGS   STANDINGS   WINNERS   Rating Reports:
Prize Winners   US Open - All Schedules Merged   Mixed Doubles   Denker HS Champions   Barber K-8 Champions   National Girls Tournament of Champions   Combined Denker/Barber/NGTOC   Weekend Swiss   Scholastic   Game 15   Monday Quads   Tuesday Quads   Wednesday Quads   Thursday Quads   Friday Quads   Blitz   Bughouse  
Name                     Rate Score Prize   For 
                         
                         
Lenderman, Aleksandr     2649   8.0 6400.00 1st Place 
                         
Nyzhnyk, Illia I         2719   7.5 1488.00 2nd Place 
Azarov, Sergei           2678   7.5 1488.00 3rd Place 
Postny, Evgeny           2658   7.5 1488.00 4th Place 
Holt, Conrad             2647   7.5 1488.00 5th Place 
Arribas Lopez, Angel     2581   7.5 1488.00 6th Place 
                         
Gordievskiy, Dmitry      2699   7.0   88.00 7th Place 
Shabalov, Alexander      2646   7.0   88.00 8th Place 
Benjamin, Joel           2644   7.0   88.00 
Li, Ruifeng              2639   7.0   88.00 
Erenburg, Sergey         2632   7.0   88.00 
Friedel, Joshua E        2627   7.0   88.00 
Hilby, Craig             2502   7.0   88.00 
Mulyar, Michael A        2491   7.0   88.00 
Balakrishnan, Prav       2478   7.0   88.00 
Schmakel, Sam A          2471   7.0   88.00 
                         
Hernandez Padron, Jose   2198   6.5 1010.00 1st Place Expert 
Dixon, Dakota E          2178   6.5 1010.00 2nd Place Expert 
Teng, Jiarong            2152   6.5 1010.00 3rd Place Expert 
Senft, Sean              2126   6.5 1010.00 4th Place Expert 
                         
Yang, Qindong            2382   6.5  367.27 1st Place Master 
Yu, Jennifer R           2366   6.5  367.27 2nd Place Master 
Sinha, Sahil             2341   6.5  367.27 3rd Place Master 
Bian, Alex               2329   6.5  367.27 4th Place Master 
Cremisi, Daniel Josef    2312   6.5  367.27 
Dean, Jim                2304   6.5  367.27 
Ke, Ivan                 2303   6.5  367.27 
Liu, Hongtao             2291   6.5  367.27 
Paul, Justin             2273   6.5  367.27 
Rosenthal, Nicholas      2257   6.5  367.27 
Zhong, Howard            2241   6.5  367.27 
                         
Prem, Pranav             1965   6.0 1500.00 1st Place Class A 
Bellisario, Steven       1965   6.0 1500.00 2nd Place Class A 
                         
Liang, Jason             1793   5.5 2000.00 1st Place Class B 
                         
Young, Alexander Caleb   1971   5.5   80.00 3rd Place Class A 
Lohr, Nathan             1966   5.5   80.00 4th Place Class A 
Hart, Alexander E        1954   5.5   80.00 
Keuchel, Connor          1953   5.5   80.00 
Sonawane, Atharv         1952   5.5   80.00 
Failon, Nick             1950   5.5   80.00 
Willis, Richard D        1947   5.5   80.00 
Wu, Andy Yang            1943   5.5   80.00 
Qi, Katherene            1915   5.5   80.00 
Datar, Nikhil Mili       1885   5.5   80.00 
Xiong, Andy              1874   5.5   80.00 
Knoll, Lucas             1813   5.5   80.00 
Thau, Peter L            1800   5.5   80.00 
                         
Laimana, Jershon         1584   5.0 1600.00 1st Place Class C 
                         
Agarwalla, Mohak         1799   5.0  291.43 2nd Place Class B 
Agron, Dmitry            1772   5.0  291.43 3rd Place Class B 
Kumar, Krish             1750   5.0  291.43 4th Place Class B 
Sanford, Harrison K      1728   5.0  291.43 
Belke, Thomas J          1712   5.0  291.43 
White, Gabriel           1641   5.0  291.43 
Hung, Alan               1623   5.0  291.43 
                         
Kumar, Asha              1399   4.5  720.00 1st Place Class D 
Gold, Owen J             1341   4.5  720.00 2nd Place Class D 
Shawkat, Saif            1284   4.5  720.00 3rd Place Class D 
                         
Li, Rachael              1576   4.5  200.00 2nd Place Class C 
Bennett, Jerris Lee      1552   4.5  200.00 3rd Place Class C 
Bland, Mark              1547   4.5  200.00 4th Place Class C 
Flores, Bryan            1544   4.5  200.00 
Foley, Ben               1503   4.5  200.00 
Gao, Suran               1496   4.5  200.00 
Sheshappa, Sameeth       1428   4.5  200.00 
Abousharkh, Joseph Karam 1414   4.5  200.00 
                         
Chang, Andy              1145   4.0 1200.00 1st Class E & Below 
                         
Tucker, Dylan Torn       1376   4.0   80.00 4th Place Class D 
Cameron, Jonathan        1304   4.0   80.00 
Kim, Konwoo              1275   4.0   80.00 
                         
Kelly, Greg              1175   3.5  200.00 2nd Class E & Below 
Howland, James Zachary   1140   3.5  200.00 3rd Class E & Below 
Cagle, Jonathan E        1064   3.5  200.00 4th Class E & Below 
Tucker, Marlin Tornquist 1046   3.5  200.00 
Jiang, Daiqi             1029   3.5  200.00 
Babaria, Pratham Deepak   960   3.5  200.00 
                         
Mosley, Victor P         nnnn   2.5  640.00 1st Place Unrated 
                         
Youssef, Zane Abou       nnnn   2.0  320.00 2nd Place Unrated 
                         
Elverson, Peter Eric     nnnn   1.5  160.00 3rd Place Unrated 
                         
data/wusopen.txt 17/08/06 23:12:53 CDT